Amikor pingpongütőt használsz a focilabda visszaütésére, miközben az ellenfeled egy ponttyal várja a labdát.
Az Oculus Quest megjelenésével 50 játék sorakozott fel a startvonalnál, hogy az új felhasználók ne unatkozzanak. Az egyik legelső ismert játék, amit tudtunk, hogy érkezik Questre az nem más volt, mint a Sports Scramble, amit sokan azonnal a Nintendo Wii szintén nyitócíméhez, Wii Sportshoz hasonlítottak. Vajon igaz ez a megállapítás vagy egy egészen más játékról lenne szó?
Sportjátékok szempontjából mindenképp érdekes a hasonlóság. De míg a Nintendo Wii Sports a 5 játékkal érkezett, addig a Sports Scramble 3-mat vagyis teniszt, bowlingot és baseballt tartalmaz. És itt ki is fújt a hasonlóság.
A Sports Scramble egy abszolút poén cucc, ami a legkevésbé sem kívánja magát komolyan venni. A benne foglalt játékok szabályai nagyjából megfelelnek az eredeti sportnak a szabályaival. Viszont amikor elindul a játék, akkor az első dobások és ütések után hamar megváltozik a játék és egészen bizarr dolgok fognak történni a pályán.
Vegyük például a teniszt. Egy szerva és pár ütés után különböző ikonok jelennek meg a háló fölött. Ha ezen piktogramok egyikét az egyik játékos eltalálja, akkor lehetséges, hogy a háló magasabb lesz, esetleg az egyik játékos ütője vagy a labda lecserélődik valami egészen fura dologra.
Jobb esetben csak egy krikett vagy golfütőt kapunk, de van, hogy egy hallal kell visszaütnünk a labdát. A labda is lehet bármi, pingpong labda, golf labda, strand labda, vagy akár egy frizbi is, a lényeg az, hogy mindegyiknek más fizikai tulajdonságai vannak, magyarul megváltozik az „eddig megszokott” játék. A frizbi ívesen repül, a golflabdát nehezebb eltalálni, nem pattog úgy és vannak olyan „labdák” amik fura ívben szállnak. E tekintetben igencsak változatos a játék, hülyébbnél hülyébb eszközök fognak váltakozni a kezeink között.
Ugyanezen változatosság igaz mondjuk a bowlingra is. Teke golyó helyett bármit kaphatunk és bizony a pálya sem egy jól megszokott parketta, hanem sokszor füves akadálypálya, a lényeg, hogy valami biztosan felborítsa a megszokott játékodat.
A Baseball nem egy annyira ismert sport idehaza, de szerencsére a játék oktató része kisegít abban, hogyan kell játszani a játékot normál esetben. A valóságban pedig itt is annyi hülyeség történik, hogy nehéz kiszámítani, mi lesz a következő dolog, ami ránk vár. Dobóként van, hogy bowling golyót kell gurítani az ütőnek, ilyenkor megváltozik a pálya és az ütő előtt egy ugrató jelenik meg, hogy a levegőbe kerüljön a golyó. Van itt kavarás rendesen.
De visszatérve az oktató módra. Kicsit elnyújtottnak érzem őket, amit szerintem sok játékos ki is hagy emiatt. De szerintem mind ismerünk olyat, aki azt mondja, neki nem kell az a fránya tutorial, ő azonnal tudni fogja mit kell csinálni, aztán persze csak pislog, hogy megmozdulni nem tudott, máris kikapott, majd szidja a játékot. Éppen ezért nem ajánlom, hogy ezen tanító módokat új játékosként kihagyd, mert sok olyan trükköt mutat a játék, amire nem jönnél rá magadtól egykönnyen.
A zene és a hangulat hozza egy nem üres sportcsarnoktól elvárt hangulatot. Rengeteg kis golyóbis szerű színes és cuki lény drukkol nekünk és élvezi a játékot a közönség soraiban. A játék megjelenése a játékmenethez hasonlóan kicsit bohókás és színes, viszont a távolban lévő dolgok néhol kezdenek a pixelek homályába veszni, de szerencsére a lényeg mindig jól látható marad.
Ami már inkább fura, az a végtelenül leegyszerűsített irányítás és fizika. Mint említettem az elején ez egy casual játék, vagyis inkább a ritkán játszóknak készült, mintsem a profiknak. Ez alatt azt kell érteni, hogy nem kell mozognunk a pályán, mindig egy helyben fogunk maradni, illetve nagyon nehéz elrontani egy ütést például teniszben. Szinte mindegy, hogy a föld felé csapod a labdát vagy oldalra, akkor is felfelé fog menni a másik játékos térfelére. Ez nem mondom, hogy mindig igaz, el lehet rontani az ütéseket, de sokat segít a játék, hogy ez ne történhessen meg veled. Viszont a gépi ellenfelet így is nehéz legyőzni.
Ha unnád az alap játékot, akkor lehetőséged van különböző ötletes kihívásokban részt venni. Van, hogy teniszlabda-adogatók különböző színű labdákat lőnek ki feléd, a te két kezedben viszont egy kék és egy piros ütő van és a megfelelő színűvel kell visszaütnöd a pontért.
Multiplayerre sajnos nem találtam ellenfelet, sajnos a meccskereső nincsen jól kitalálva, de ha van ismerősöd, akinek szintén van Questje, akkor ez nem jelenthet gondot. Ilyenkor egyedi szabályokat tudtok beállítani, így elkerülhető, hogy például szurkoló szivacskesztyűvel kelljen játszanod egy teljes Baseball mérkőzést.
Az Armature stúdió egy szórakoztató játékot hozott össze Questre, viszont így sem való mindenkinek. Ha te is olyan vagy, aki ritkán játszik, szereti a bohókás dolgokat vagy ismersz olyat a családban, aki a vevő az ilyesmire, akkor egy remek választás lehet a játék. Az első 45 perc kommentár nélkül megtekinthető itt.
A Sports Scramble-t Oculus Questre lehet itt megvásárolni, a teszt írása után 1 héttel viszont megjelent a Rift verzió, ami itt érhető el.
Sports Scramble
Kategória: Casual Sport
Platform: Oculus Quest, Oculus Rift
Kényelem: Kényelmes
Játéktér: Álló, inkább 180, néha 360
Történet: Nincs
Multiplayer: Van
Tesztkonfiguráció:
– Oculus Quest
Legutóbbi hozzászólások